aktuality
o nás
sponzoři
fotogalerie
archiv
Pakulturní Knihotoč
Benefiční koncerty pro Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Vyklanticích
Familiae genealogia - Po stopách našich předků
maillist

odhlásit odběr
Facebook sociální sítě

Vánoční koncert 2014

Vánoční koncert  | 26. 12. 2014 | Vyklantice

Přijďte si na Štěpána zazpívat koledy do Kostela sv. Jana Nepomuckého ve Vyklanticích.

PAKULTURA o. s. a Pavel Liška za podpory obce a farního úřadu Vyklantice pořádají dne 26. 12. 2014 ve 14.00 Vánoční koncert.

Zazpívá Jana Vondrů a Pavla Radostová, na varhany zahraje Jiří Váňa, sbor zajistí všichni příchozí

Zazní díla autorů A. L. Webbera, C. Francka, A. Dvořáka, L. Janáčka a vánoční koledy

Vstupné je dobrovolné a bude použito na opravu interiéru kostela.

Kdy, Kde, Jak?

KDY: 14.00, pátek 26. 12. 2014
VSTUPNÉ: dobrovolné
MÍSTO: Kostela sv. Jana Nepomuckého ve Vyklanticích


Zpráva o koncertu

Za podpory obce Vyklantice a ve spolupráci s Pakultura o. s. a vyklantickou farností byl v kostele sv. Jana Nepomuckého, na svátek sv. Štěpána, tedy 26. 12., uspořádán koncert spojený se zpěvem vánočních koled. Účast na koncertu byla skutečně velká, sešlo se více než 110 posluchačů. Obě zpěvačky slečny Jana Vondrů a Pavla Radostová s panem Jiřím Váňou, který zpěv doprovázel na varhany a na klavír, provedly posluchače díly Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a jiných. Na závěr koncertu si všichni účastníci radostně a s elánem zazpívali nejznámější koledy. Potěšující skutečností koncertu byla početná účast místních občanů. Výsledkem sbírky byl zisk ve výši 4.816,- Kč, což je, vzhledem k absenci sponzora, velice potěšující výsledek. K dnešnímu dni ve fondu na opravu interiéru kostela je 20.816,- Kč. Práce však pokračují pomalu. Na základě připomínek památkářů jsme zadali průzkum oltářní apsidy, který proběhl v listopadu t. r. a nyní se čeká na písemné vyhotovení, aby bylo možné objednat malířské práce.

Pavel Liška

Řekněte o této stránce svým známým

Řekněte o této stránce svým známým na Facebooku! Řekněte o této stránce svým známým Twitteru! Řekněte o této stránce svým známým GooglePlus! Sociální sítě - sharerPAKULTURA z. s.http://www.pakultura.cz© 2012-17admin