aktuality
o nás
sponzoři
fotogalerie
archiv
Pakulturní Knihotoč
Benefiční koncerty pro Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Vyklanticích
Familiae genealogia - Po stopách našich předků
maillist

odhlásit odběr
Facebook sociální sítě

Familiae genealogia | 1. 2. 2014 | sál Zámku Pacov

Familiae genealogia

Po stopách našich předků

Pakultura o. s. Vás srdečně zve na populárně naučnou přednášku Josefa Davida o genealogii. Mimo jiné se dozvíte, jak si sestavit rodokmen, jaké využít prameny a na co si dát pozor při pátrání po rodinné minulosti.

Materiály od Josefa Davida

Ke stažení

Kontakt

Mgr. Josef DAVID
tel: +420 776 565 366
email: josef.david@centrum.cz

O přednášce

S příchodem nové doby po roce 1989 se v naší zemi objevil nový fenomén v podobě zjišťování a hledání našich rodinných předků. Stále více a více badatelů se začalo zajímat o to, odkud pochází jejich prapředci, čím se živili, kde žili anebo co vlastnili.

Ať už patříte mezi genealogy začátečníky, pokročilé nebo vás pouze láká myšlenka si podobnou zkušeností do budoucna projít, přijďte si poslechnout, co vše genealogické hledání obnáší. Jak je možné začít, na co je třeba si dát pozor nebo co vás může při hledání mile i negativně překvapit.

Samotná populárně naučná přednáška nazvaná „Familiae genealogia. Po stopách našich předků“ je organizována ve spolupráci s občanským sdružením Pakultura o. s. Rád bych vás proto pozval do prostoru Zámeckého sálu v Pacově, kde se přednáška uskuteční v sobotu 1. února 2014 od 17 hodin.

Součástí přednášky bude prezentace různých pramenů (rozbor jejich přínosu a možných úskalí), ale i povídání o možnostech využití zdigitalizovaných pramenů na internetu. Stejně tak se nalezne prostor na zodpovězení vašich případných dotazů.

Kdy, Kde, Jak?

KDY: 17.00 1. 2. 2014
VSTUPNÉ: dobrovolné
MÍSTO: sál Zámku Pacov

Medailonek

Mgr. Josef DAVID (nar. 1986) - absolvent oboru Historie na Historickém ústavu Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, zabývající se genealogií, rodopisem a komunálními elitami mezi léty 1848-1918.

Řekněte o této stránce svým známým

Řekněte o této stránce svým známým na Facebooku! Řekněte o této stránce svým známým Twitteru! Řekněte o této stránce svým známým GooglePlus! Sociální sítě - sharerPAKULTURA z. s.http://www.pakultura.cz© 2012-17admin