aktuality
o nás
sponzoři
fotogalerie
archiv
Pakulturní Knihotoč
Benefiční koncerty pro Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Vyklanticích
Familiae genealogia - Po stopách našich předků
maillist

odhlásit odběr
Facebook sociální sítě

Petr Váša & Ty Syčáci

Petr Váša & Ty Syčáci | 25. 10. 2013 | Pacov

Městské kulturní středisko Pacov a Pakultura Vás 25. října zvou na vystoupení brněnské skupiny Ty Syčáci!

Petr Váša nejprve vystoupí pro studenty na půdě místního gymnázia, kde uvede představení spojené s přednáškou, ve které se bude věnovat fyzickému básnictví. Večer pak proběhne v sále zámku v Pacově koncert skupiny Ty Syčáci společně s Petrem Vášou.

Petr Váša je výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, asi jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem, který se už téměř dvacet let věnuje promýšlení a realizaci vlastního uměleckého výrazu, který nazývá fyzické básnictví. Originálním způsobem kombinuje literární texty s divadelními prvky, čímž vzniká zcela původní umělecký tvar. Vdechl české poezii hlas a pohyb. Fyzický básník používá hru na tělo, hlas, pískání, mlaskání, tleskání, luskání, údery do hrudi, břicha a stehen, dupání, pohyby v prostoru.

Skupina Ty Syčáci se na webových stránkách prezentuje jako „nezařaditelně stylová brněnská hudební skupina vás vytrhne ze všednosti svými nejznámějšími songy a řadou výstupů z ekopsychologické opery Lišák je lišák, ale i spoustou nových písní z posledního alba Krása (2010).“ Zazní ale i písně z nejnovější desky Eldorado (2013). A samozřejmě, že celé vystoupení bude doplněné osobitým projevem fyzického básníka Petra Váši .

Přijďte se přesvědčit, že Petr Váša není jen básníkem fyzickým, ale je básníkem celou svou duší. Koncert se bude konat 25. října od 20 hodin v sále zámku v Pacově , vstupné dobrovolné.

Fyzické básnictví

Představte si prosím člověka, který před vašimi zraky stojí, sedí, dřepí, klečí, leží na pódiu, mluví, přednáší nebo zpívá krátké, rytmické, motorické verše, bije se v prsa, tleská, luská prsty, mne si ruce, plácá se do stehen, podupává si nebo vyloženě dupe. Verše artikuluje v jakémkoli známém jazyce stejně jako v jazyce úplně osobním, sestávajícím z různých druhů dechu, brumenda, prozpěvování, křiku, šepotu, ze souhlásek a samohlásek volně uspořádávaných do nejrůznějších souvislostí, modulovaných rty, jazykem, hrdlem, intenzitou vdechu a výdechu a pohybem hlasu mezi všemi dosažitelnými polohami.

Ty Syčáci


Kdy, Kde, Jak?

KDY: 20.00h 25. 10. 2013
VSTUPNÉ: dobrovolné
MÍSTO: sál Zámku Pacov (mapa)

Řekněte o této stránce svým známým

Řekněte o této stránce svým známým na Facebooku! Řekněte o této stránce svým známým Twitteru! Řekněte o této stránce svým známým GooglePlus! Sociální sítě - sharerPAKULTURA z. s.http://www.pakultura.cz© 2012-17admin