aktuality
o nás
sponzoři
fotogalerie
archiv
Pakulturní Knihotoč
Benefiční koncerty pro Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Vyklanticích
Familiae genealogia - Po stopách našich předků
maillist

odhlásit odběr
Facebook sociální sítě

Pacovská Pakuktura zpestřila kulturní vyžití na Pacovsku

Pakultura je občanské sdružení mladých lidí, kteří se rozhodli na Pacovsku zatočit s nudou. Její členové pořádají v regionu kulturní akce.

Pakultura od svého zrodu v květnu roku 2012 uspořádala už dvanáct kulturních akcí – převážně koncerty, ale i cestománii, divadelní večer a dokonce i trochu neobvyklý kurz košíkářství.

U zrodu stáli čtyři lidé – Martin Prokop, Petr Diviš, Václav Poduška a Jiří Kůrka. Dnes jich je ale více. „Není pro nás podstatné, kdo je členem sdružení a kdo ne. Jsme otevření čemukoliv a komukoliv. Když někdo přijde s nápadem a chce pomoct nebo se podílet, rádi ho přijmeme,“ říká Martin Prokop, jeden ze zakladatelů.

Jejich cílem je prostě nějakým způsobem oživit kulturu v Pacově. Nabídnout něco alternativního. „Alternativou je pro nás něco, co můžeme běžně vidět ve větších městech, ale v Pacově ne. Dalším záměrem je samozřejmě pobavit sami sebe: pozveme si do Pacova umělce, kteří nás zajímají, a navíc oživíme kulturní dění,“ dodává Prokop.

I přes svou snahu však bojují s návštěvností. Běžná návštěvnost bývá kolem třiceti lidí. Mezi nejvydařenější akce patří hned první koncert pořádaný Pakulturou – James Harries, který se konal den před festivalem Pacovský poledník a díky tomu byla návštěvnost vysoká a atmosféra příjemná.

Z hlediska návštěvnosti dopadla dobře i Cestománie na Novém Zélandě, během které dva pacovští rodáci promítali fotky z asi ročního pobytu na Novém Zélandě. Fotografie doplnili zajímavým povídáním.

Nejbližší plánovaná akce bude v sobotu 7. září, kdy do Pacova přijede mladá folková zpěvačka z Těšínska Beata Bocek. Diváci se mohou těšit na hudebnici, která o sobě sama říká: „S kytarou jsem folková písničkářka, akordeon mě vrací do Těšína, s koncovkou se cítím být ženou hor, mbira ze mě dělá šamanku a ukulele přináší lehkost a vzpomínky na cestování.“ V září se bude konat také vystoupení dua Kubeček a Vrtiška – koncert dua housle-kytara, jehož repertoár sahá od klasiky po jazz, soudobou hudbu a zejména hudbu latinskoamerickou.

(Zdroj: VYSOČINA-NEWS: Šárka Tomanová. 28.7.2013, Rubrika: Pelhřimovsko.)

Řekněte o této stránce svým známým

Řekněte o této stránce svým známým na Facebooku! Řekněte o této stránce svým známým Twitteru! Řekněte o této stránce svým známým GooglePlus! Sociální sítě - sharerPAKULTURA z. s.http://www.pakultura.cz© 2012-17admin