aktuality
o nás
sponzoři
fotogalerie
archiv
Pakulturní Knihotoč
Benefiční koncerty pro Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Vyklanticích
Familiae genealogia - Po stopách našich předků
maillist

odhlásit odběr
Facebook sociální sítě

James Harries (UK)

Přijďte na první akci pořádanou PAKULTURou! 6.7.2012 od 20.00 vystoupí v sále pacovského zámku (mapa) britský písničkář JAMES HARRIES, který se podílel například na soundtracích k filmům Lidice či Bobule. Následovat bude veřejná projekce filmu Solartaxi, v rámci projektu Promítej i ty!

Akce je koncipována jako „aperitiv“ festivalu Pacovský poledník, který proběhne 7.7. 2012 v Pacově a na který Vás zveme!

Program

20.00 - hudební vystoupení James Harries. [info]

Vstupné: 100 Kč - předprodej vstupenek

22.00 - promítání filmu Solartaxi. Jedná se o film, který byl promítán na festivalu dokumentárních filmů Jeden svět a bude promítán v rámci akce Promítej i ty!. Na projekci je vstup zdarma! [info]

James Harries

...je britský písničkář, trvale usídlený v Praze již desítku let. Jeho styl bývá přirovnáván k různým jménům světové hudby, od nežijících bardů Jeffa Buckleyho či Nicka Drakea po taková esa jako Tom Waits, Neil Young či Van Morrison. Jeho hudba je téměř výsostně autorská, originální a osobitá. Jeho hudební výraz balancuje na samé hranici folku. Ĺ˝ánru, kde jsou ve hře především (po) city a křehké hry melodií o šesti strunách. Aš už plačtivě nebo plné hravosti a euforie, vždycky mají navíc naléhavost Harriesova hlasu a pořádnou dávku charisma. James Harries je silná osobnost, která nepostrádá energii dítěte ani lyrické vyjadřování básníka. Pobíhá na pĂłdiu, srší vtipem, vypráví historky, všímá si lidí v publiku. O pár tĂłnů později sedí se zavřenýma očima a vypráví hudební příběhy, které umí natlačit do očí slzy. (Zdroj: http://www.jazzclub.olomouc.com/)

Solartaxi

Jako malý kluk si Louis Palmer nakreslil do sešitu auto na sluneční pohon. Jeho snem bylo objet v něm celý svět. Po dvaceti letech se už jako učitel na základní škole ve švýcarském Luzernu ke svému snu vrátil a s pomocí několika nadšenců ho začal realizovat. V létě roku 2007 tak spatřil světlo světa první prototyp vozidla, které díky solárním panelům umístěným v přívěsu bylo schopno nepřetržitého provozu pouze na sluneční pohon. Cesta tedy mohla začít. K Louisovu překvapení se jeho auto ani po několika stovkách kilometrů nerozpadlo, a tak mohl za velkého zájmu lidí i médií ve své propagační cestě pokračovat a po osmnácti měsících ji Ăşspěšně ukončit. V každé ze čtyřiceti zemí, které navštívil, uspořádal ve vybrané škole přednášku, a na konferenci Organizace spojených národů o globálním oteplování byl dokonce pověřen funkcí oficiálního taxikáře ministrů jednotlivých zemí. Svižně sestříhaná roadmovie Erika Schmitta s energickou hudbou a pozoruhodnými obrázky z netradiční cesty ukazuje splnění jednoho dětského snu, který by mohl zásadním způsobem přispět k celosvětovému snížení emisí. (Zdroj: http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/11)

Řekněte o této stránce svým známým

Řekněte o této stránce svým známým na Facebooku! Řekněte o této stránce svým známým Twitteru! Řekněte o této stránce svým známým GooglePlus! Sociální sítě - sharerPAKULTURA z. s.http://www.pakultura.cz© 2012-17admin